Evcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye TürkiyeEvcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye TürkiyeEvcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye Türkiye
(Pzt - Cum)
[email protected]
Ataköy, Bakırköy / İstanbul

Yurtdışından Türkiye’ye

Yurtdışından Türkiye’ye Evcil Hayvan Taşıma İşlemleri ve Prosedürü

Gümrük Kabul İşlemleri
Varış adresine Teslim Pet Nakliyesi Hizmeti
Danışmanlık Hizmeti
Diğer Hizmetler

Her ülkenin evcil hayvan ithalatında kendisine özel Gümrük ve Tarım Bakanlığı kanunları ve yönetmelikleri vardır. Evcil hayvanların ithalat işlemleri ve ithalat öncesi istenilen evraklar ,prosedürler farklılık göstermektedir. Türkiye’ye yurtdışından kargo veya yolcu beraberi getireceğiniz kedinizin veya köpeğinizin gümrükte takılmadan hızlı bir şekilde ithal edebilmeniz için öncelikle Türkiye Tarım Bakanlığı ve Gümrük Bakanlığının talep ettiği belgeler tam ve eksiksiz olarak tedarik edilmiş olması, evcil hayvanınızın Türkiye’ye gelmeden önce tüm ön izinlerinin hazır olması şarttır. Aksi takdirde evcil hayvanınızı ithal edememe, karantina veya evcil hayvanınızı tekrar geri götürme gibi sorun ve problemlerle karşılaşma olasılığınız yüksektir.

Türkiye’de tek ve ilk olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı yarı kamu kurumu sıfatı ile Gümrük Müşavirlik firmamız CA Garantili’dir. Hızlı bir şekilde Gümrük işlemleri bitirilerek profesyonelce adresinize teslim edilir. Evcil hayvanınızı ithal ederken Türkiye’de bu işlemleri yapacak firmanın, yetkili bir gümrük müşavirlik firması olması için izin belgelerinin olması aynı zamanda evcil hayvan ithalatında tecrübe ve deneyimlerinin olması sorunsuzca ve hızlı bir şekilde kedi ve köpeğinizi teslim almak için önemli unsurlardan biridir. Yolcu beraberi gelen kedi ve köpeğiniz gümrük işlemlerinin bitirme süremiz 20 dakikadır. Kargo ile gelmesi durumunda toplam işlem süremiz 3-4 saattir. İşlem süresince köpeğiniz veya kediniz gümrük ambarından alınır, suyu ve yemi tedarik edilir. İzinler dahilinde gezdirilir ve hava alması sağlanır.

Yurtdışından Türkiye’ye Pet Giriş (İthalat) Hizmetlerimiz
1. Yurtiçine VIP pet giriş hizmeti (kapıdan kapıya)

En çok tercih edilen bu hizmet seçeneğinde yurt dışındaki adresinizden IPATA partnerlerimiz tarafından alınan evcil hayvanınız yurtdışına çıkış işlemleri bitirilerek Türkiye’ye kargo uçak yoluyla gönderilir. Türkiye’ye gelen kediniz veya köpeğiniz gelmiş olduğu havalimanı gümrüğünde tüm işlemleri 3-4 saat içinde sorunsuzca bitirilerek yurtiçinde gideceği adrese güvenilir şekilde teslim edilir.

Hizmet İçeriği

 • a) Yurtdışındaki servisler (IPATA üyesi, yurtdışı partnerimizin sorumluluğu altında).
 • b) Taşıma kafesi (IATA kuralları dahilinde) / özel yapım (fighting dog) ahşap kafes tedariki (talep halinde).
 • c) Evcil hayvanın yurtdışında ikamet ettiğiniz yerden alınması ve yurtdışındaki havaalanına iç nakliyesi (havalandırılmalı yeni araçlarla).
 • d) Türkiye’ye çıkış ve Türkiye’ye giriş öncesi Tarım Bakanlığı sağlık sertifikası ve İthalat belgesi tanzimi.
 • e) Yurtdışındaki ihracat gümrük işlemlerinin yapılması (üyesi olduğumuz profesyonel IPATA ortaklarımız vasıtası ile).
 • f ) Hava yolu ile taşımada uçak rezervasyonu ve uluslararası evcil hayvan nakliyesi organizasyonu (transportation). (IPATA üyesi, 9Ekim uluslararası nakliyat (Türkiye evcil hayvan taşımacılık) sorumluluğu altında).
 • g) Yurtiçindeki hizmetler, Türkiye’ye gelecek kedi veya köpeğinizin güncel ülke kanunlarına göre evrak ve prosedürlerin Türkiye’ye geliş öncesi kontrolu.
 • l) Evcil hayvanınıza yurtiçi veteriner giriş belgesinin tanzimi (Türkiye’ye gelmeden 3 gün önce).
 • k) Yurtdışından gelen evcil hayvanınızın güncel mevzuat dahilinde sorunsuz ithalat gümrük işlemlerinin yapılması.
 • m) Varış noktasındaki havaalanından sizin yurtiçindeki ikâmet yerinize kadar iç nakliyesi.
 • n) Evcil hayvanınızın yurtiçindeki adresinize sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi.
2. Varış hizmetleri

Bu hizmet çerçevesinde evcil hayvan sahibi, kendi olanakları dahilinde kargo veya yolcu beraberi yurtdışından getirmiş olduğu kedi veya köpeğini Türkiye havalimanında oluşan gümrük ithalat işlemlerini resmi ve yetkili gümrük müşavirlik firmamız sorumluluğu altında destek vermektedir. Yolcu beraberi gelen kedi ve köpeğiniz gümrük işlemlerinin bitirip tarafınıza teslim süremiz 20 dakikadır. Kargo ile gelmesi durumunda toplam işlem süremiz 3-4 saattir. İşlem süresince köpeğiniz veya kediniz gümrük ambarından alınır suyu ve yemi tedarik edilir. İzinler dahilinde gezdirilir ve hava alması sağlanır.

Hizmet İçeriği

 • a) Türkiye’ye gelecek kedi veya köpeğinizin güncel ülke kanunlarına göre evrak ve prosedürlerinin Türkiye’ye geliş öncesi kontrolü. (Türkiye gümrüklerinde sorun yaşanmaması için).
 • b) Evcil hayvanınıza yurtiçi Türkiye veteriner ithalat giriş belgesinin tanzimi (Türkiye’ye gelmeden 3 gün önce).
 • c) Yurtdışından gelen evcil hayvanınızın güncel mevzuat dahilinde sorunsuz ithalat gümrük işlemlerinin yapılması.
 • d) Geliş noktasındaki havaalanından sizin yurtiçindeki ikâmet yerinize kadar iç nakliyesi. (Türkiye’nin her ilçesine).
 • e) Evcil hayvanınızın yurtiçindeki adresinize sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi.
3. Danışmanlık hizmetleri

Kediniz veya köpeğiniz yurtdışında herhangi bir ülkeye gidecek ancak gideceği ülkede mevcut gümrük kanuna, Tarım Köy İşleri Bakanlığı işlemleri ve ithalat prosedürleri hakkında bilginiz yok ancak Türkiye’den çıkışını ve gerekirse yurtdışında ithalat işlemlerini bizzat kendiniz yapacaksınız, bu durumda ihtiyaç duyacağınız tüm bilgi ve belgeleri belirli bir ücret karşılığında danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Danışmanlık için lütfen randevu alın.

4. Diğer Hizmetler

Yurtdışına gidecek kedi veya köpeğiniz için IATA kuralları çerçevesinde olan taşıma kafesleri ile taşınması esastır. Piyasada bulunan sıradan taşıma kafesleri ile taşınmasına uçak şirketleri izin vermemektedir. Bu konuda firmamız talep halinde yurtdışına gidecek kedi veya köpeğiniz için IATA kuralları standardında özel taşıma kafesleri (box) tedarik edilmesini, diğer yönden Arjantin dogo, pitbull gibi döğüş köpekleri sadece özel yapım IATA standardı kafesler ile taşınmaktadır bu yönde firmamız yardımcı olabilmektedir.

Kediniz ve köpeğiniz herhangi bir sebeple yurtdışı uçuşunu kaçırırsa kediniz ve köpeğiniz hijyenik ortamda, veteriner kontrollü pansiyonumuzda uygun fiyatlarla konaklama şansına sahiptir.

Her ülkenin evcil hayvan ithalatında, ülkenin bağlı olduğu Tarım Bakanlığı ve Gümrük Bakanlığı’nın kanun ve prosedürleri değişiklik gösterebilmektedir. Bir ülkeden diğer bir ülkeye evcil hayvanınızı götürmek istiyorsanız mutlaka o ülkenin güncel kanun, yönetmelik ve genelgelerini bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde eksik belge ve bilgi ile varış ülkesine gitmiş bulunun evcil hayvanınızı o ülkeye giriş yapamaz veya maddi ve manevi büyük problem yaratan o ülkenin karantina sürecine girer. Aşağıda en çok hayvan giden ülkelerden bazılarını ön bilgi amaçlı olarak paylaşmış bulunmaktayız. İlgili ülkelerde oluşacak kanun ve uygulama değişikliğinden oluşacak sorunlardan firmamız sorumluk almaz. Kesin ve güncel bilgi için ayrıca paylaşmış olduğumuz liste haricinde ki ülkelere kedinizi veya köpeğiniz göndermek istemeniz durumunda mevcut ülkedeki güncel evcil hayvan ithalatı ile ilgili son güncel bilgiyi firmamız hizmetlerinden danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında edinebilirsiniz.

Şirket Kültürü Kurumsallık Uzmanlık Doğru İnisiyatif Sorumluluk

Kurumsal bir kültürüne sahibiz, çalışanlarımıza eşit davranır, onların kişisel/mesleki eğitimini geliştirmek için özel eğitimler veririz.

Açık ve net olarak belirlenmiş kurallarımız vardır. Kuralların dışına çıkmayız. Deneyimli personel ve departmanlar sayesinde hızlı karar alır ve uygularız.

Bütün personellerimiz alanında uzman ve eğitimlidir, şirketimizde dört ayrı dil akıcı bir şekilde konuşulmakta ve yazılmaktadır.

Uyguladığımız her karar bir iş gerekçesine bağlıdır. İşimiz gereği daha fazla öğrenir ve bu öğrendiklerimizi hizmetlerimizde uygularız.

İş tanımı kurgulanmıştır, ne yapacağımız, görev ve sorumluluklarımızın bilincinde çalışırız. Büyük projelerde tecrübelerimiz deneyimimiz ve gücümüz farkımızı ortaya koyar.

İletişim

 • Selenium Residence B Blok D:121,
  Ataköy, Bakırköy / İstanbul
 • +90 444 12 37
  +90 212 854 27 05
 • [email protected]

IPATA Sertifikaları

4 yıldır IPATA üyesi olarak müşterilerimize hizmet veriyoruz ve evcil hayvanlarınızın ailenizin bir ferdi olduğunu asla unutmuyoruz.