Evcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye TürkiyeEvcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye TürkiyeEvcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye Türkiye
(Pzt - Cum)
[email protected]
Ataköy, Bakırköy / İstanbul

Kedi Taşımacılığı

Kediler

Havayolu şirketlerinin çoğu, kedilerin sahipleriyle birlikte yolculuk yapmasına izin vermemekte ve kediler bagaj bölümünün sıcak ve basınçlı olan özel bir kısmında yolculuk yapmak zorunda kalmaktadır.

Kedilerin çoğu gayet iyi seyahat edebilir; ancak gebe bir kedinin yada üç aylıktan küçük yavru kedilerin uçak seyahati yapması önerilmemektedir. Ayrıca tüm uçak seferlerinin hayvan taşıma ruhsatı yoktur, dolayısıyla kediniz sizden farklı bir şekilde seyahat etmek zorunda kalabilir.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği Standartları’nda, taşıma kutusunun ayakta durması ve kendi çevresinde kolayca dönmesi için yeterli büyüklüğü aşmaması gerektiği belirtilmektedir.

Varış yerinize ulaştığınızda

Varış yerinize ulaştığınızda, kediyi bir odaya yerleştirin ve güvende, rahat olduğundan ve kaçamayacağından emin olun. Ona su ve biraz mama verin; ancak yatışıncaya kadar bir süre daha mamasını yemek istemeyebilir. En az bir hafta boyunca kedinin dışarıya çıkmasına izin vermeyin ve kaybolursa tanınabileceğinden emin olun. Kedinizin acıkması ve çağırdığınızda mamasını yemek üzere size geri dönmesi için 12 saat süreyle mama vermeyin. Kademeli olarak daha fazla keşfetmesine izin verin ve çok uzağa gitmemesini, düzenli öğünler için geri dönmesini sağlamak amacıyla mama kullanın.

Taşıma çantasının kullanımı

Kediler için taşıma çantası üretimi çoğunlukla veteriner hekime götürülmesi amacına yöneliktir; dolayısıyla kediler sıklıkla bu çantaya girmeye pek de hevesli değildir. Seyahatten önce, kedinizi taşıma çantasına yada kafesli seyahat sandığına iyice alıştırmak için zaman ayırmalısınız.

Taşıma çantasını sevimli bir yer haline getirin, içinde kediyi ödül bisküvileriyle besleyin ve alıştığı şekilde kokan, yolculuk sırasında kullanabilecek örtülerden rahat bir yatak yapın. Kapısını açık bırakın ve kediyi içine girip çıkması ve içinde uyuması için teşvik edin. Daha sonra gerçek yolculuk zamanı geldiğinde, kedi en azından hazır olan ortamına alışıktır.

Birden fazla kediniz varsa onları ayrı taşıma çantalarına yerleştirmeniz daha iyi olacaktır; böylece daha iyi bir hava akımı, daha fazla yer ve daha düşük bir aşırı ısınma olasılığı sağlarsınız. En iyi arkadaşlar bile yolculuk sırasında gergin olabilir ve birbirlerine, hiç kendisine uymayan, sinirli bir şekilde davranabilirler. Bu nedenle ayrı taşıma çantaları, herhangi bir yaralanmayı önleyecektir. En azından birbirlerini görebilmeleri ve işitebilmeleri onları rahatlatabilir.

Seyahat sırasında kedinin rahatsızlanması ihtimaline karşı, yolculuktan önce yaklaşık dört-beş saat süreyle mama vermeyin. Yola çıkacağınız zamana kadar ve mümkünse yolculuk sırasında tekrar su verin. Yolculuk sırasında dökmemesi ve yolculuk sırasında bir gecikme olmadan ve parmaklığının açılması gerekmeden kolayca doldurulması nedeniyle parmaklıklara takılan kaplardan alabilirsiniz.

IATA standartlarına göre taşınması yasak türler aşağıda listelenmiştir.
PROHIBITED SNUB-NOSED CAT SPECIES:

Birman
Burmese
Exotic
Himalayan
Persian
Ankara Kedisi
Van Kedisi
Şirket Kültürü Kurumsallık Uzmanlık Doğru İnisiyatif Sorumluluk

Kurumsal bir kültürüne sahibiz, çalışanlarımıza eşit davranır, onların kişisel/mesleki eğitimini geliştirmek için özel eğitimler veririz.

Açık ve net olarak belirlenmiş kurallarımız vardır. Kuralların dışına çıkmayız. Deneyimli personel ve departmanlar sayesinde hızlı karar alır ve uygularız.

Bütün personellerimiz alanında uzman ve eğitimlidir, şirketimizde dört ayrı dil akıcı bir şekilde konuşulmakta ve yazılmaktadır.

Uyguladığımız her karar bir iş gerekçesine bağlıdır. İşimiz gereği daha fazla öğrenir ve bu öğrendiklerimizi hizmetlerimizde uygularız.

İş tanımı kurgulanmıştır, ne yapacağımız, görev ve sorumluluklarımızın bilincinde çalışırız. Büyük projelerde tecrübelerimiz deneyimimiz ve gücümüz farkımızı ortaya koyar.

İletişim

  • Selenium Residence B Blok D:121,
    Ataköy, Bakırköy / İstanbul
  • +90 444 12 37
    +90 212 854 27 05
  • [email protected]

IPATA Sertifikaları

4 yıldır IPATA üyesi olarak müşterilerimize hizmet veriyoruz ve evcil hayvanlarınızın ailenizin bir ferdi olduğunu asla unutmuyoruz.