Evcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye TürkiyeEvcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye TürkiyeEvcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye Türkiye
(Pzt - Cum)
[email protected]
Ataköy, Bakırköy / İstanbul

Türkiye’den Yurtdışına

Türkiye’den Yurtdışına Evcil Hayvan Taşıma İşlemleri ve Prosedürü

Tüm Gümrük Kabul İşlemleri
Türkiye Evden Yurtdışı Havalimanı Teslim
Varış adresine Teslim Nakliyesi Hizmeti
Evcil Hayvan Uçak Bileti ve Rezervasyon Hizmeti
Danışmanlık Hizmeti
Diğer Hizmetler

Her ülkenin kendine mahsus Gümrük ve Tarım Bakanlığı kanunları ve yönetmelikleri uyarınca evcil hayvanların ithalat işlemleri ve ithalat öncesi istenilen evraklar, prosedürleri farklılık göstermektedir. Bu yönde web sitemizde bazı ülkelere ait uygulanan kedi ve köpek ithalatına ait işlemler ön bilgi olarak paylaşılmıştır. İlgili paylaşılan bilgilerde oluşacak/ oluşmuş değişiklikler den dolayı yurt dışı sınır gümrüklerinde oluşacak problemlerden(karantina, cezai müeyyide, ithal yasağı vb.) ve dolayı firmamız sorumlu değildir.

Listemizde bulunmayan ülke veya kedi veya köpeğinizin gideceği ülkenin güncel ithalata ait Tarım Köy işleri Bakanlığı Listesi ve Gümrük Bakanlığı Kanunun ve rejimlerine Hizmetlerimiz çerçevesinde ücretli olarak rapor halinde detaylı olarak Uluslararası Evcil Hayvan Taşıma sertifikasına sahip uzmanlarımızca ,tarafınıza sunulabilmektedir. İlgili bilgiler mezkur ülkenin Gümrük Bakanlığı ve Tarım Köy işleri Bakanlığı ayrıca son teyit için o ülkede bulunan IPATA üyesi çözüm ortaklarımızdan bilgi alınarak paylaşılmaktadır.

Türkiye’den Evcil Hayvan İhracatı için Gerekli Testler, Belgeler ve Koşullar
 • Sağlık Sertifikası (Tarım İl Müdürlüğü)- Uçuştan önceki 48 saat içinde hazırlanacak. Daha erken hazırlanan Sağlık Sertifikaları geçersiz sayılır ve evcil hayvan gümrükte karantinaya alınır
 • Son 1 yıl içinde yapılmış kuduz aşısı ve 30 gün bekleme süresi (aşı karnesinde yansıtılmış olmalı)
 • Son 1 yıl içinde yapılmış Kuduz Titrasyon testi ve 90 gün bekleme süresi (ABD’ye gidişte 90 gün bekleme şartı yok)
 • Mikroçip
 • Evcil Hayvan sahibi Pasaportu ve uçak bileti
 • Aşı karnesi
 • Eğer evcil hayvan sahibi gümrükten çıkışta bulunmuyorsa Vekaletname
 • Birleşik Krallık’a gitmesi durumunda en erken dört gün önceden iç ve dış parazit testi de yaptırılmalı
 • Söz konusu evcil hayvan sahibinden ya beş gün önce ya da beş gün sonraki zaman diliminde Birleşik Krallık’a girmiş olmalıdır yoksa ticari mal muamelesi görür
 • Birleşik Krallık’a gidecek bir evcil hayvan kabinde seyahat edemez
Türkiye’den Yurt dışına Pet Çıkış (İhracat) Hizmetlerimiz
1. Yurtdışı Pet Çıkış İşlemleri (kapıdan kapıya)

Türkiye içi hizmetler (origin servis): IPATA üyesi ve Gümrük Müşaviri olan 9Ekim Grup (Türkiye evcil hayvan taşımacılık) sorumluluğu altında yurtdışına çıkış için verilen hizmetler ve başlangıç fiyatlarını görüntülemek için tıklayınız.

En çok tercih edilen bu hizmet seçeneğinde yurtdışına gidecek kediniz veya köpeğiniz Türkiye’deki adresinden alınır yurtdışındaki gideceği adrese güvenilir şekilde teslim edilir.

Hizmet İçeriği

 • a) Yurtdışına gidecek kedi veya köpeğinizin gidecek ülke kanunlarına göre güncel evrak ve prosedürlerin varış ülkesi öncesi kontrolü.
 • b) Taşıma Kafesi (IPATA normları dahilinde) / özel yapım (fighting dog) ahşap kafes tedariki (talep halinde).
 • c) Evcil hayvanın ikamet ettiğiniz yerden alınması ve Türkiye’deki havaalanına iç nakliyesi (havalandırılmalı yeni araçlarımızla ve Türkiye’nin her ilçesine özel iç nakliyemiz mevcuttur).
 • d) Tarım Bakanlığı sağlık sertifikası tanzimi.
 • e) Türkiye’deki ihracat gümrük işlemlerinin yapılması. (Kendi grubumuzda bulunan Yetkili Gümrük Müşavirlik Firmamızca).
 • f ) Hava yolu ile taşımada uçak rezervasyonu, uluslararası evcil hayvan nakliyesi organizasyonu (transportation). (IPATA üyesi, 9Ekim Uluslararası Nakliyat (Türkiye evcil hayvan taşımacılık) sorumluluğu altında).
 • g) Yurtdışındaki hizmetler (destination). (IPATA üyesi, yurtdışı partnerimizin sorumluluğu altında).
 • l) Evcil hayvanınıza yurtdışı veteriner giriş belgesinin tanzimi.
 • k) Yurtdışına giden evcil hayvanınızın güncel mevzuat dahilinde sorunsuz ithalat gümrük işlemlerinin yapılması.
 • m) Varış noktasındaki havaalanından sizin yurtdışındaki ikamet yerinize kadar iç nakliyesi.
 • n) Evcil hayvanınızın yurtdışındaki adresinize sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi.
2. Origin Servis Evcil Hayvan Taşıma Hizmeti (Türkiye’deki evinden teslim alınıp yurtdışı havalimanına teslim)

Hizmetlerimiz içerisinde ikinci olarak en çok tercih edilen bu hizmetimizde evcil hayvanınız Türkiye’deki ikâmetinden alınarak yurtdışı havalimanına kadar teslimini içerir.

Hizmet İçeriği

 • a) Yurtdışına gidecek kedi veya köpeğinizin gidecek ülke kanunlarına göre güncel evrak ve prosedürleri varış ülkesi öncesi kontrolü.
 • b) Taşıma Kafesi (IATA normları dahilinde) / özel yapım (fighting dog) ahşap kafes tedariki (talep halinde).
 • c) Evcil hayvanın ikamet ettiğiniz yerden alınması ve Türkiye’deki havaalanına iç nakliyesi (havalandırılmalı yeni araçlarımızla Türkiyenin her ilçesine özel iç nakliyemiz mevcuttur).
 • d) Tarım Bakanlığı sağlık sertifikası tanzimi.
 • e) Türkiye’deki ihracat gümrük işlemlerinin yapılması. (Kendi grubumuzda bulunan Yetkili Gümrük Müşavirlik Firmamızca).
 • f ) Hava yolu ile taşımada uçak rezervasyonu ve uluslararası evcil hayvan nakliyesi organizasyonu (transportation). (IPATA üyesi, 9Ekim Uluslararası Nakliyat (Türkiye evcil hayvan taşımacılık) sorumluluğu altında).
 • g) Evcil hayvanınız, yurtdışındaki talep edilen havalimanına teslim edilir.
3. Varış ülkesinden eve teslim hizmeti

Bu hizmet çerçevesinde evcil hayvan sahibi kendi olanakları dahilinde getirmiş olduğu yurtdışı havalimanında oluşan gümrük ithalat işlemlerinde firmamız ve (IPATA üyesi, yurtdışı partnerimizin sorumluluğu altında) destek vermektedir.

Hizmet İçeriği

 • a) Evcil hayvanınıza yurtdışı veteriner giriş belgesinin tanzimi.
 • b) Yurtdışına giden evcil hayvanınızın güncel mevzuat dahilinde sorunsuz ithalat gümrük işlemlerinin yapılması.
 • c) Varış noktasındaki havaalanından sizin yurtdışındaki ikamet yerinize kadar iç nakliyesi.
 • d) Evcil hayvanınızın yurtdışındaki adresinize sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi.
4. Evcil hayvan uçak bileti ve rezervasyon hizmeti

IATA (International Air Transport Association ) vasıtası ile kedinizin veya köpeğiniz gideceği yurtdışı havalimanına kargo dahilinde bilet işlemleriniz çözümlenir.

5. Danışmanlık

Kediniz veya köpeğiniz yurtdışında herhangi bir ülkeye gidecek ancak gideceği ülkede mevcut gümrük kanuna, Tarım Köy İşleri Bakanlığı işlemleri ve ithalat prosedürleri hakkında bilginiz yok ancak Türkiye’den çıkışını ve gerekirse yurtdışında ithalat işlemlerini bizzat kendiniz yapacaksınız, bu durumda ihtiyaç duyacağınız tüm bilgi ve belgeleri belirli bir ücret karşılığında danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Danışmanlık için lütfen randevu alın.

6. VIP yolcu beraberi taşıma

Kediniz veya köpeğiniz IATA kuralları ve gideceği ülkenin kuralları çerçevesinde firmamız uzmanlarınca adınıza vekaleten Türkiye’deki evinizden alınıp dünyanın hangi ülkesine olursa olsun, yurtdışında gideceği adresine yine vekâleten kargo harici kapıdan kapıya götürülür. Bu konuda gideceği ülkenin yolcu beraberi evcil hayvan taşınmasına izin vermesi gerekmektedir. Örneğin 2015 yılı itibari ile İngiltere yolcu beraberi kedi ve köpek transferine izin vermeyip sadece kargo ile taşınmasına izin vermektedir. Oysa Amerika yolcu beraberi evcil hayvan taşınmasına izin vermektedir.

7. Diğer Hizmetler

Yurtdışına gidecek kedi veya köpeğiniz için IATA kuralları çerçevesinde olan taşıma kafesleri ile taşınması esastır. Piyasada bulunan sıradan taşıma kafesleri ile taşınmasına uçak şirketleri izin vermemektedir. Bu konuda firmamız talep halinde yurtdışına gidecek kedi veya köpeğiniz için IATA kuralları standardında özel taşıma kafesleri (box) tedarik edilmesini, diğer yönden Arjantin dogo, pitbull gibi döğüş köpekleri sadece özel yapım IATA standardı kafesler ile taşınmaktadır bu yönde firmamız yardımcı olabilmektedir.

Kediniz ve köpeğiniz herhangi bir sebeple yurtdışı uçuşunu kaçırırsa kediniz ve köpeğiniz hijyenik ortamda, veteriner kontrollü pansiyonumuzda uygun fiyatlarla konaklama şansına sahiptir.

Her ülkenin evcil hayvan ithalatında, ülkenin bağlı olduğu Tarım Bakanlığı ve Gümrük Bakanlığı’nın kanun ve prosedürleri değişiklik gösterebilmektedir. Bir ülkeden diğer bir ülkeye evcil hayvanınızı götürmek istiyorsanız mutlaka o ülkenin güncel kanun, yönetmelik ve genelgelerini bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde eksik belge ve bilgi ile varış ülkesine gitmiş bulunun evcil hayvanınızı o ülkeye giriş yapamaz veya maddi ve manevi büyük problem yaratan o ülkenin karantina sürecine girer. Aşağıda en çok hayvan giden ülkelerden bazılarını ön bilgi amaçlı olarak paylaşmış bulunmaktayız. İlgili ülkelerde oluşacak kanun ve uygulama değişikliğinden oluşacak sorunlardan firmamız sorumluk almaz. Kesin ve güncel bilgi için ayrıca paylaşmış olduğumuz liste haricinde ki ülkelere kedinizi veya köpeğiniz göndermek istemeniz durumunda mevcut ülkedeki güncel evcil hayvan ithalatı ile ilgili son güncel bilgiyi firmamız hizmetlerinden danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında edinebilirsiniz.

Şirket Kültürü Kurumsallık Uzmanlık Doğru İnisiyatif Sorumluluk

Kurumsal bir kültürüne sahibiz, çalışanlarımıza eşit davranır, onların kişisel/mesleki eğitimini geliştirmek için özel eğitimler veririz.

Açık ve net olarak belirlenmiş kurallarımız vardır. Kuralların dışına çıkmayız. Deneyimli personel ve departmanlar sayesinde hızlı karar alır ve uygularız.

Bütün personellerimiz alanında uzman ve eğitimlidir, şirketimizde dört ayrı dil akıcı bir şekilde konuşulmakta ve yazılmaktadır.

Uyguladığımız her karar bir iş gerekçesine bağlıdır. İşimiz gereği daha fazla öğrenir ve bu öğrendiklerimizi hizmetlerimizde uygularız.

İş tanımı kurgulanmıştır, ne yapacağımız, görev ve sorumluluklarımızın bilincinde çalışırız. Büyük projelerde tecrübelerimiz deneyimimiz ve gücümüz farkımızı ortaya koyar.

İletişim

 • Selenium Residence B Blok D:121,
  Ataköy, Bakırköy / İstanbul
 • +90 444 12 37
  +90 212 854 27 05
 • [email protected]

IPATA Sertifikaları

4 yıldır IPATA üyesi olarak müşterilerimize hizmet veriyoruz ve evcil hayvanlarınızın ailenizin bir ferdi olduğunu asla unutmuyoruz.