Evcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye TürkiyeEvcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye TürkiyeEvcil Hayvan Taşıma - Uluslararası Pet taşıma/nakliye Türkiye
(Pzt - Cum)
[email protected]
Ataköy, Bakırköy / İstanbul

Evcil Hayvan Taşıma IATA Kafes Ölçüleri

Evcil hayvanınızın ne zaman seyahat etmesini istersiniz?

Seçtiğiniz havayolu şirketine, tercih ettiğiniz gün ve uçuşta evcil hayvanınızı kabul ettiklerini onaylatın. Bazı havayolları uçuşta hayvan sayısını kısıtlar, bu nedenle onlara daha önceden haber vermek iyi olur.

Sıcak mevsimlerde boxer, pug, bulldog ve Pekinese gibi kısa ve kalkık burunlu köpeklerin taşınması önerilmez. Bu hayvanlar sıcak havalarda normal vücut sıcaklığının korunmasında zorluk çekerler.

Evcil hayvanınızın büyüklüğü ve ağırlığı nedir?

Kabinde sadece küçük köpekler ve kediler taşınabilir. Bazı havayolları onlara bile izin vermeyip onları ısıtmalı ve havalandırmalı bir bölmede özel bagaj olarak taşır. Endişelenmeyin, kediler ve köpekler aslında sessiz ve karanlık bir ortamda daha iyi seyahat eder çünkü uyumaları kolay olur.

Evcil hayvanınız için uygun bir taşıma kafesiniz var mı?

Pet Transpsortation Turkey IATA Kennel StandartsEvcil hayvanınız için uygun büyüklükte bir kafes almanız önemlidir. Havayolu şirketleri evcil hayvan ayakta dururken, dik dururken ve normal bir konumda yatarken hayvanın yeterli alana sahip olmasını sağlamak için aşağıdaki göstergeleri kullanır.

Kafes Boyutları için Kılavuz

Yan tarafta sunulan veriler, bir kafes için doğru boyutunun belirlenmesine yönelik bir kılavuz sunmaktadır. Doğal bir konumda duran bir hayvana göre hesaplanmışlardır.

Hesaplanan boyutlar konteynerin iç mekan boyutlarıdır.

A) Hayvanın burnunun ucundan kuyruk sokumuna kadar olan uzunluğu.

B) Yerden dirsek eklem yerine kadar olan yükseklik. A + 1/2 B = kafesin uzunluğu.

C) Omuzlar veya en geniş nokta arasındaki genişlik (hangisi büyükse). Cx2 = kafesin genişliği.

D) Hayvan doğal duruş pozisyonunda başının üstünden veya kulak ucundan yere kadar olan uzunluğu (Hangisi daha yüksekse) / kabın yüksekliği (üst tarafı düz veya kemerli).

Minimum iç konteynır boyutları:

A + ½ B = Uzunluk C x 2 + Genişlik D = Yükseklik

Kısa ve kalkık burunlu ırklar % 10 daha büyük bir kafes gerektirir.

Note: Kafesin dışarıdan erişilebilen su ve yiyecek kapları (olukları) olması gerekir. Taşıyıcı şirket veya devlet kurumu ek besinlerin besleme talimatlarıyla birlikte kaba bağlanmış bir kese içerisinde verilmesini isteyebilir.

Kaç hayvan yolculuğa çıkacak?

Birleşik Devletler Tarım Bakanlığı (USDA) Hayvan Refahı Kanunu’na (AWA) göre, 2-6 aylık kedi ve köpek yavruları (9 kg dan fazla ağır ve aynı kafeste 2 adetten fazla olmamak koşuluyla) beraber taşınabilir. Bu kanun, hayvanın taşınacağı ülke farketmeksizin güzel bir örnektir ve tüm hayvan taşımacılıklarında uygulanmalıdır.

Unutmayın, hayvanlar uçakta seyahat ederken stresli ve agresif olabilirler ve yavru köpek veya yavru kedi olmadıkları sürece, aynı aileden de olsalar aynı kaba yerleştirilmemelidir.

Source : https://www.iata.org

Leave A Comment